25 خرداد 1400

جهت خرید محصولات مرتبط با مقالات کلیک کنید

صفحه اصلی > دانشنامه صنایع دستی > صنایع دستی ایران هم کاربردی هم دکوراتیو

صنایع دستی ایران هم کاربردی هم دکوراتیو

از مهم ترین ویژگی های صنایع دستی ایران به ویژه در میان شاخه ها و زیر مجموعه های اصلی آن می‌توان به مهم ترین آن اشاره نمود و آن این که صنایع دستی ایران صرفاً محصولات دکوراتیو و تزئینی نبوده و عموما دارای مصارف کاربردی در زندگی روزمره و فردی و اجتماعی ماست. زیرمجموعه های مختلف و متنوع صنایع دستی ایران همچون : خاتم‌ کاری، فیروزه کوبی، نقره، نقره نما، مس و پرداز، مس و نقاشی، حکاکی مس، حکاکی چوب، الماس تراش، سفال، سرامیک، شیشه، میناکاری، فرش و گلیم دست بافت، منبت، معرق، قلمکار، ترمه، قلمزنی، زیورآلات مدرن و سنتی دست ساز و… عموماً دارای محصولاتی هستند که اتفاقاً نقش کاربری آن ها شاید به پای نقش دکوراتیو آن برابری بزند، این امر موجب گردیده که امروزه شاهد رشد چشمگیر تولید محصولات صنایع دستی در شرایط رکود ناشی از اپیدمی کرونا و تحریم های گسترده باشیم.
این رشد و گسترش به ویژه در حوزه هدیه اداری، هدیه مدیریت، هدایای سازمانی، هدایای تبلیغاتی و… نمود بیشتری یافته است.
امروزه بسیاری از سازمان ها، ارگان ها و دوائر بزرگ دولتی و خصوصی هدایای مورد نیاز خود در طول سال به ویژه عید نوروز را از میان این عرصه انتخاب می نمایند، این امر نقش بسزایی در چرخیدن چرخ زندگی هنرمندان و صنعتگران و همچنین خیل عظیم نیروی کار جوان کشور که در این عرصه مشغول به فعالیت و خدمت هستند، دارد. چرا که میلیون ها نفر مستقیم و یا غیر مستقیم در این عرصه گسترده فعالیت داشته و دارند و وظیفه ملی و میهنی ماست که با نگاهی به گذشته و نگاهی به آینده نگاهبان شایسته‌ ای برای این میراث شکوهمند ملی و میهنی باشیم.

ست هدیه آجیل خوری مس و پرداز

هفت گردون خیال و حضور در عرصه صنایع دستی و دستاورد هایش

بازرگانی هفت گردون خیال مهم ترین دستاورد خود را جلب اعتماد و همکاری گسترده‌ بسیاری از نهادها و سازمان‌ های دولتی و خصوصی می‌ داند که اسامی بخش‌ هایی از آن ها در وبسایت جامع هفت گردون خیال درج گردیده است، لیکن پس از آن مهم ترین دستاورد هفت گردون، طراحی و خلق پکیج هایی انحصاری و ویژه از محصولات صنایع دستی و محصولات مکمل از حوزه‌ های دیگر می باشد.
پکیج‌ های هفت گردون اعتباری ویژه به محصولات و هدایای صنایع دستی بخشیده و متناسب با حوزه هایی همچون : هدیه مدیریت، هدیه سازمانی، هدیه اداری، هدیه رئیس، هدیه ویژه، هدیه خاص، هدیه لوکس، هدیه جدید، بسته های اقتصادی، هدایای تبلیغاتی، هدایای مناسبتی و… عرضه گردیده اند.
با مراجعه به وبسایت جامع هفت گردون خیال و مشاهده و بررسی تمامی محصولات آن دست به انتخابی آگاهانه و شایسته بزنید و نام نیکتان را ماندگار نمایید.

ست هدیه گلدان میناکاری

این مطالب را نیز ببینید!

ست گلدان و قندان حکاکی مس الماس تراش

هدیه خاص برای عید فطر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *