19 مرداد 1399

جهت خرید محصولات مرتبط با مقالات کلیک کنید

صفحه اصلی > دانشنامه صنایع دستی > عید رمضان آمد و عید صنایع دستی هم در راه است

عید رمضان آمد و عید صنایع دستی هم در راه است

سرانجام پس از یک ماه بندگی، عبادت و روزه داری و نیایش سحرگاهی و عبادات شبانه و مناسک ویژه ماه پرخیر و برکت رمضان، عید سعید فطر در بسیاری از کشورهای دنیا و فردا نیز در کشور عزیزمان ایران جشن گرفته شده و خواهد گردید و امید می رود که تبعات و اثرات و مناقب این ماه خجسته و پر برکت تا رمضان سال آینده مستدام باشد. این ایام پرفیض از طرفی با سنن و مناسک و آدابی همراه بوده که پیوندی زیبا و دلنشین با میراث ملی ما ایرانیان یعنی صنایع‌دستی یافت و آن پهن نمودن سفره های معنوی افطار و سحر با لوازم و اسباب و ظروف زیبا و روح نواز صنایع‌ دستی از جمله سفره های ترمه و قلمکار، جانمازی های ترمه، رحل های منبت و خاتم کاری شده قرآن کریم، استفاده از ظروف زیبا و جذاب میناکاری و نقره نما در سفره های افطار، استفاده از گلاب پاش های خاتم، نقره نما، میناکاری و… که بر معنویت، زیبایی و روحانی لحظات ناب اذان مغرب و افطار و سحر های ماه مبارک رمضان بیش از پیش افزوده بود و این پدیده امری مبارک و خجسته بود که شاهد آن بودیم و ان شاالله در سال ها و مناسبت ها و اعیاد و مناسک دیگر گسترده تر شاهد آن باشیم.
صنایع دستی ایران علاوه بر کاربردهای فراوان در زندگی روزمره دارای جلوه های بصری و زیبایی‌های خاص و ویژه است که کمتر بیننده ای است که از آن لذت نبرده و قطعه و تکه ای از آن را در خانه خود نداشته باشد، به ویژه اینکه در صنایع دستی میناکاری، علاوه بر ظروف و ادوات گوناگون شاهد استفاده بیشتر از این صنعت_هنر در ساخت زیورآلات بانوان نیز می باشیم. که با اقبال فراوان و گسترده به ویژه نسل های جوان روبرو شده است. میناکاری روی طلا، نقره شیشه و مس رواج افزونی از قبل یافته است و شاهد اوج خلاقیت هنرمندان و صنعتگران این رشته و همچنین خاتم کاری، مس پرداز، فیروزه کوبی و… می‌باشیم.
شرکت هفت گردون خیال نیز همواره به استقبال هرگونه نوآوری، خلاقیت و ابتکار و البته همراه با حفظ اصالت و بنیادهای اساسی در شاخه‌های گوناگون صنایع‌دستی ایران می رود و خود نیز در این زمینه دست به خلق ایده های نو، جذاب و کاربردی زده است. پکیج‌های انحصاری هفت گردون خیال در بسته بندی های بسیار شکیل و متفاوت شامل بسته های اقتصادی، هدایای مدیران، هدایای تبلیغاتی و سازمانی، محصولات وی آی پی، هدایای مناسبتی، هدیه خاص و ویژه خود گواهی بر این مدعاست که با مراجعه به وب‌سایت جامع شرکت هفت گردون خیال می توانید از این مجموعه های بی نظیر دیدن نموده و با اطمینان و آسودگی خرید امن، مطمئن و جذاب را تجربه نمایید.

ست آجیل خوری میناکاری و دیوان حافظ

این مطالب را نیز ببینید!

کاسه بشقاب انار خوری میناکاری روی شیشه

صنایع دستی ایران میناکاری کاسه بشقاب انار خوری میناکاری روی شیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *