11 فروردین 1399

جهت خرید محصولات مرتبط با مقالات کلیک کنید

صفحه اصلی > دانشنامه صنایع دستی > هدایای نوروزی میناکاری

هدایای نوروزی میناکاری

انتخاب محصولات صنایع دستی برای هدایای نوروزی همیشه گزینه ای مناسب و جذاب بوده است و خواهد بود ، چه این که صنایع دستی ایران علاوه بر جنبه های کاربردی دارای روح هنری و شاعرانه است. سازندگان پر تلاش محصولات صنایع دستی صرفا محصولی را تولید نمی نمایند ، گویا روح زیبایی طلب و عارفانه خود را بر آن دمیده اند. به ویژه در بعضی از محصولات و زیر مجموعه های صنایع دستی این امر نمود و جلوه بیشتری دارد از جمله آثار زیبای میناکاری.

میناکاری چیست

اساتید این رشته صنایع دستی آن را هنر خاک و آتش و آب نامیده اند. آفرینش گران این محصولات زیبا بر پایه ظروف یا اشیا مسین که توسط استاد مسگر طراحی و ساخته شده است ، نقوش مینایی را طراحی و به ظرف منتقل کرده و طی چند مرحله کوره دهی و لعاب پلی استر این اثر هنری زیبا را خلق می نمایند. نقوش میناکاری تماما برگرفته از طرح ها و نگاره های ایرانی و سنتی می باشد و وجه تسمیه نام آن ( مینا ) با الهام از گنبد فیروزه ای آسمان می باشد که بیانگر پاکی ، لطافت و عظمت می باشد. امروزه و بر اساس تغییر ذائقه و سلیقه نسل های جدید نقوش میناکاری نیز دچار تحول و تغییراتی در طراحی و ساخت و رنگ آمیزی گردیده است که به نام پرداز مشهور گردیده. در هر دو حالت میناکاری سنتی و مس و پرداز بسیار الهام بخش ، چشم نواز و زیبا بوده است و کاربرد آن علاوه بر رفع نیاز روزانه زیبایی و جلوه آن است که به فضا و محیط پیرامون خود می بخشد.

شرکت هفت گردون خیال و هدایای میناکاری

مجموعه هفت گردون خیال بنا بر حس مسئولیت پذیری در قبال متقاضیان محترم آثار و محصولات صنایع دستی ایران ، مبادرت به تولید و گردآوری و عرضه مجموعه بی نظیری از محصولات متنوع و جذاب میناکاری نموده است . محصولاتی متنوع و کاربردی نظیر گلدان ، بشقاب ، گزخوری ، آجیل خوری ، سنگاب و …

همچنین هفت گردون خیال با طراحی و ساخت جعبه های بسیار نفیس ، لوکس  و متنوع از قبیل جعبه های چوبی روکش چرم  ، مخمل ، pvc  طرح خاتم ، pvc  طرح چوب ، فلز ، مگنتی و … پکیج های هدایای نوروزی و غیره را در معرض دید و انتخاب مشتریان محترم قرار داده است. بسته های اقتصادی ، هدایای خاص ، محصولات وی آی پی  و بسیاری عناوین دیگر که پاسخ گوی نیاز تمامی آحاد و اقشار مختلف جامعه به ویژه سازمان ها و شرکت های بزرگ دولتی و خصوصی در تهیه هدایای مود نیاز خود می باشد. با اهدای این هدایای نفیس و اصیل و زیبا نام نیک خود را در اذهان ماندگار خواهید ساخت.

بشقاب و گلدان میناکاری و قلمدان خاتم کاری
گلدان و بشقاب میناکاری با طرح جدید و اصیل

این مطالب را نیز ببینید!

صنایع دستی آذربایجان شرقی زینت بخش مبلمان شهری

صنایع دستی آذربایجان شرقی زینت بخش مبلمان شهری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *