22 تیر 1399

جهت خرید محصولات مرتبط با مقالات کلیک کنید

صفحه اصلی > دانشنامه صنایع دستی > ترمه > هدیه نورزوی و ترمه هفت سین

هدیه نورزوی و ترمه هفت سین

نمی توان منکر شد که حال و هوای نوروز امسال مثل سالهای قبل است. اما از سویی دیگر ایران عزیز ما در طی سده های متمادی از حیات درخشان خود ، مشکلات ، بحران ها و سختی های فراوان و گسترده ای را به خود دیده است و از تمامی آنها سربلند و سرافراز بیرون آمده است و دوباره شاهد شکوفایی ، رشد ، بالندگی و پاسداشت میراث درخشان نیاکان خود بوده است. عید نوروز بر تارک فرهنگ و میراث پیشینیان و سنن و آداب و رسوم بر جای مانده ، درخشان و زنده به حیات خود ادامه می دهد و خواهد داد. دوباره و دوباره شاهد پهن کردن سفره های هفت سین نوروزی خواهیم بودو همگام با طبیعت ما نیز نو خواهیم گشت.

هفت سین نوروزی و صنایع دستی ( ترمه )

از درخشان ترین آداب ویژه نوروز پهن کردن سفره هفت سین با فلسفه زندگی بخش و امید آفرین  خود است. هیچ کدام از بخش های آن بی فلسفه نبوده و هر کدام دارای بار معنایی ارزشمند است. بسیاری از ایرانیان عزیز ترجیح می دهند این سنت دیرپای ایرانی را به همان شیوه نیاکانمان برگزار نمایند و بر این اساس سفره هفت سین خود را با بهره گیری از دست سازه های ارزشمند صنایع دستی ایران می آرایند و با استفاده از ظروف زیبای میناکاری ، فیروزه کوبی ، خاتم کاری ، نقره نما ، منبت بر سفره ای از قلم کار زیبای ایرانی یا ترمه بی نظیر ایرانی هفت سین نوروزی خود را می چینند.

هفت گردون خیال و سفره هفت سین نوروز

شرکت هفت گردون خیال نیز از این قاعده مستثنی نبوده و بر این منظور مجموعه ای از زیباترین و جذاب ترین سفره های قلم کار و ترمه های زیبا را تدارک دیده است. همچنین انواع ظروف زیبای صنایع دستی ایران را در شاخه های میناکاری ، خاتم کاری ، فیروزه کوبی ، مس و پرداز و … را برای این امر پیشنهاد می دهد که با مراجعه به وبسایت هفت گردون خیال می توانید علاوه بر انتخاب و تهیه آن از سایر پیشنهادات این مجموعه برای هدایای نوروزی نیز بازدید به عمل آورده و انتخاب و تهیه فرمایید.

بسته های اقتصادی ، هدایای ویژه ، محصولات وی آی پی و … در بسته بندی های شکیل و زیبای ویژه هفت گردون شما را در باشکوه تر برگزار کردن این سنت نیکو یاری می نماید و حلاوت و شیرینی عید نوروز را برایتان دو چندان می نماید.

ست آجیل خوری خاتم کاری و پارچه قلمکار نفیس

این مطالب را نیز ببینید!

صادرات ۵۲۷ میلیون دلاری صنایع دستی در سال ۹۸

صادرات ۵۲۷ میلیون دلاری صنایع دستی در سال ۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *