07 آذر 1399

جهت خرید محصولات مرتبط با مقالات کلیک کنید

صفحه اصلی > دانشنامه صنایع دستی > هفت سین و هفت گردون و عید نوروز

هفت سین و هفت گردون و عید نوروز

یک از سنت های دیرین و زیبای ایران و از جمله درخشان ترین آن ، آداب و رسوم سنن ویژه عید نوروز است. سنت هایی نظیر سبز کردن سبزه ، خانه تکانی ، پهن کردن سفره هفت سین نوروزی و متعلقات آن. چه زیباست وقتی این سفره و ملزومات آن مزین به آثار و محصولات صنایع دستی ایران باشد که قدمتی همپای همان سنتت زیبای هفت سین را بعضا دارا می باشند.

4 ویژگی یک هفت سین زیبا و اصیل

1) هفت ماده ای را که سنتا در سفره نوروزی هفت سین از سده های دیرین تا به امروز در سفره چیده می شود ، رعایت گردند که عبارتند از : سیب – سماق – سنجد – سیر – سرکه – سبزه و سمنو که هر کدام دارای فلسفه ای زیبا و کاربردی می باشد.

2) چیدمان سفره به گونه ای باشد که زیبایی و جذابیت و همچنین اصالت این سنت دیرپا را حفظ نماید.

3) سفره و لوازم مصرفی هم خوانی لازم را با این سنت اصیل دارا باشد.

4) خلاقیت ، ابتکار و نوآوری در طراحی و چیدمان سفره رعایت گردد.

هفت سین هفت گردونی

شرکت هفت گردون خیال با سابقه حضوری چندین ساله در عرصه صنایع دستی ایران و طراحی پکیج های ویژه جهت مناسبت های گوناگون به ویژه اعیاد مهم ملی و مذهبی و در رأس آن عید باستانی نوروز دارای ظرفیت گسترده ای جهت ارائه محصولات و کالاهایی ویژه این اعیاد و سنت های زیبای آن است. به عنوان مثال برای چیدمان سفره هفت سین با ارائه ترمه هایی زیبا ، جذاب و رنگین و یا سفره های قلم کاری زیبا حاصل دست برجسته ترین اساتید قلم کار اصفهان. همچنین است ظروف زیبای سفال با طراحی های جدید و خاص جهت استفاده در سفره هفت سین ، همچنین است ظروف زیبا و اصیل میناکاری و سایر آثار صنایع دستی ایران. همچنین بسته های هدایای که در این مجموعه تهیه گردیده است با جعبه ها و بسته بندی های شکیل و زیبا پاسخگوی نیاز افراد و همچنین سازمان ها و ادرات دولتی و خصوصی جهت هدایای تبلیغاتی و سازمانی عید نوروز می باشد.

هفت سین میناکاری

این مطالب را نیز ببینید!

کرونا ۲۰۰۰ نفر را در بخش گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی بیکار کرد

کرونا ۲۰۰۰ نفر را در بخش گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی بیکار کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *