30 شهریور 1399

جهت خرید محصولات مرتبط با مقالات کلیک کنید

صفحه اصلی > دانشنامه صنایع دستی > شبکه صنایع دستی یک پیشنهاد ساده اما مهم

شبکه صنایع دستی یک پیشنهاد ساده اما مهم

در میهن عزیز و پهناورمان ایران نزدیک به ۶۰۰ شاخه و یا زیر مجموعه متفاوت در زمینه صنایع دستی موجود است که توسط متولیان امر شناسایی گردیده است. این آمار چه بسا دچار تغییرات دیگر بگردد و به آن افزوده گردد. همه زیر مجموعه های صنایع دستی ایران به یک اندازه شناخته شده و فراوان نیستند، به ویژه در شهرهای کوچک تر و دورتر از مرکز و یا در سطح کشورهای خارج که دیگر اصلاً قابل عنوان نخواهد بود. این عامل برمیگردد به ضعف بزرگ ما در شناسایی، معرفی و تبلیغ محصولات و کالاهای ما در داخل و خارج از کشور. از مهجورترین محصولات و صنایعی که جایگاهی در سبد تبلیغات و رسانه‌ها ندارند، صنایع دستی ایران است. در صورتی که رسانه‌های جمعی، مطبوعات، شبکه‌های رادیو و تلویزیونی همه و همه دست به دست هم داده و با برنامه‌ریزی صحیح و اصولی و بهره‌مندی از نظریات کارشناسان ذیصلاح، متعهد و متخصص را عزم خود را جزم نموده و اقدام به شناسایی و معرفی کالاها و محصولات زیبا، وزین، نفیس و کاربردی صنایع دستی ایران نمایند، به ویژه محصولات شهرستان ها، شهرها و روستاهای دور افتاده و فاقد امکانات را در اولویت معرفی و شناساندن خود قرار دهند تا بر این اساس و با اتکا به خلاقیت، نوآوری و تلاش هنرمندان این عرصه شاهد رونق، شکوفایی و اقبال عمومی گسترده تری نسبت بدان باشیم.

شبکه رادیویی و تلویزیونی ویژه صنایع دستی

با توجه به این که میلیونها نفر در سطح ایران در این حوزه مشغول به فعالیت بوده و از این راه گذران زندگی‌ می‌نمایند و با توجه به بومی بودن صددرصد این محصولات از مواد و مصالح اولیه گرفته تا ساخت و عرضه آن به بازارهای داخل و خارج، ایحاب می نماید که این حوزه در سبد تبلیغات گسترده و رسمی کشور جایگاهی ویژه را به خود اختصاص دهد. صدا و سیما موظف است که با راه اندازی شبکه رادیویی و تلویزیونی ویژه معرفی، ترویج و شویق سرمایه‌گذاران به ورود به این حوزه گامی اساسی، ضروری و لازم را بردارد و طبعاً پیرامون این پیشنهاد سخن بسیار خواهد بود. این شبکه می تواند چونان چشم و گوشی هوشیار تمامی مسائل این حوزه را رصد کرده و با کارشناسان، هنرمندان، صنعتگران، تولید کنندگان و مصرف کنندگان این محصولات در تعامل و گفتگوی پیوسته، چالشی و خلاقانه برنامه سازی نماید. این شبکه می تواند صدایی باشد برای تمامی تولیدکنندگان و هنرمندانی که در اقصی نقاط این میهن با کمترین امکانات شاید خالق زیباترین و نفیس ترین آثار صنایع‌دستی این مرز و بوم باشند. محصولاتی نظیر فیروزه کوبی، خاتم کاری،میناکاری، مس و پرداز، سفالگری، شیشه، سرامیک، فرش، گلیم، گبه، قلم زنی، قلمکار، ترمه و ده‌ها و صدها عنوان دیگر که شاید هنوز با گوش ما آشنا نباشند اما دنیایی از هنر، اصالت، کوشش و تلاش را در دل خود جای داده‌اند.

هفت گردون خیال و پایبندی به این تعهد

شرکت هفت گردون خیال اگر چه رسانه‌ای تبلیغاتی نمی‌باشد اما با تمامی توان خود در محدوده امکانات، مقدورات و با دستمایه سال‌ها حضور مسئولانه در عرصه مزبور با راه اندازی وبسایت جامع خود تلاش و عزم خود را در این عرصه جزم نموده است تا مبلغ و مروج متعهد و شایسته‌ای برای معرفی، تولید و عرضه این محصولات که میراث ملی ما ایرانیان است، بوده باشد.
هفت گردون با طراحی و تولید جعبه های شکیل، نفیس و مستحکم جهت بسته بندی بهینه و در خور شأن محصولات صنایع دستی ایران و همچنین احترام به خریداران و مشتریان گرامی اقدام به عرضه پکیج هایی متنوع و مختلف تحت عناوین هدایای مدیران، هدایای تبلیغاتی و سازمانی، بسته های اقتصادی، محصولات وی آی پی، هدایای مناسبتی، هدایای خاص و ویژه و… نموده است که متقاضیان محترم با مراجعه به وبسایت هفت گردون ضمن مشاهده کلیه پکیج ها و محصولات فوق‌العاده اقدام به تهیه و خرید آن نمایند.

ست گلدان خاتم کاری و جعبه سکه ای خاتم

این مطالب را نیز ببینید!

جاکبریتی خاتم

صنایع دستی ایران خاتم کاری جاکبریتی خاتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *